Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Marian Kechlibar: Dutohlavové neškodí jen v internetových diskusích, ale i venku mezi námi

Marian Kechlibar: Dutohlavové neškodí jen v internetových diskusích, ale i venku mezi námi

Obrázek epizody Marian Kechlibar: Dutohlavové neškodí jen v internetových diskusích, ale i venku mezi námi

Poslechněte si podcast

14. 3. 2020

22 min

Už pár let se snažíme upozorňovat na situace, které mohou nastat. Ovšem teď nastala změna. Trochu strašit má cenu, když je společnost blazeovaná a přesvědčená, že mejdan nikdy neskončí. Když jsou ovšem lidé vyděšení, tak začínáme uklidňovat. Ale ani to uklidňování nesmí být prolhané. Tento týden jsem byla na kávě se svou známou klientkou a ta mi po hodině povídání řekla: „ Ta karanténa je skvělá. Stihla jsem udělat takových věcí – zařídila jsem úřady, stavební povolení… Nejtěžší na tom bylo vysvětlit synovi, aby ve škole říkal, že jsme nebyli v severní Itálii, ale v jižním Tyrolsku…“ Tohle byl pro mě tak zásadní okamžik, že jsem si řekla, že jen chlácholit by byla medvědí služba. A proto vám nabídneme to nejdůležitější, co nám v tuto chvíli může pomoci. Faktické, pragmatické informace. 14.03.2020, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.