Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Luděk Jiráček 1. díl: Musíme mít možnost superinteligentní systémy deaktivovat, aby o tom nevěděly

Play

Poslechněte si podcast

30. 1. 2018

38 min

Stále častěji se hovoří o další fázi technologické revoluce. O nahrazování lidí stroji. A mnozí lidé jsou tímto vývojem nadšeni s představou, že náš život bude obohacen a ulehčen, zatímco jiní propadají obavám. Vznikají tak otázky, zda nám technologie a umělá inteligence opravdu pomohou a osvobodí lidstvo, ale na druhou stranu také, zda jsou bezpečné. Tedy jestli se nám nemohou vymknout z rukou, jak je to podáno v různých science fiction knihách a filmech. O těchto tématech, a hlavně o bezpečnosti moderních technologií rozmlouvá Martina Kociánová s analytikem Luďkem Jiráčkem. 1. díl, 30.01.2018 na www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.