Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Lenka Zlámalová 1. díl: Západ se dostává do stádia úpadku, přestává být vedoucí civilizací

Obrázek epizody Lenka Zlámalová 1. díl: Západ se dostává do stádia úpadku, přestává být vedoucí civilizací

Poslechněte si podcast

8. 3. 2019

29 min

Máme se dobře, nikdy jsme se neměli lépe, vše stále roste a bude ještě líp. Naši předchůdci udělali chyby, ale my je napravíme, jen si to nenechme kazit škarohlídy a špatnými prognózami. Tak by se asi dali shrnout slogany dnešních politiků. Člověk ani nemusí být založením radikální optimista, aby se mu po těchto větách nerozlilo kolem srdce hřejivé teplo. Podle slov politiků je minulá krize překonána a ta příští v nedohlednu. Mít kratší paměť a nevzpomenout si na to, že přesně totéž říkali ještě týden před finanční krizí v roce 2008, tak by měl člověk důvod k radosti. Čemu tedy věřit dnes? O těchto tématech rozmlouváme s Lenkou Zlámalovou, která se řadu let v médiích zabývá politikou a ekonomikou, a to jako vedoucí ekonomické rubriky Mladé fronty Dnes, poté hlavní analytička v Hospodářských novinách a ve stejné pozici i novinách Lidových. Pravidelně také komentuje ekonomiku pro Český rozhlas a pro Českou televizi. V současné době působí v deníku Echo24. 1. díl, 08.03.2019, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.