Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Jiří Šedivý 3. díl: Čína se chová racionálně a pragmaticky, začíná využívat svůj ekonomický vliv

Play

Poslechněte si podcast

9. 3. 2018

29 min

Situace ve světě se proměňuje. Stále silnější postavení získává Rusko, Čína a další státy. Vedou se spory, zda a nakolik Evropa potřebuje Rusko a Rusko Evropu. Zdá se, že pro Západ je těžké porozumět Rusku, a tak činí kroky, které tlačí tuto zemi do kouta. Což by mohlo vést - a zdá se, že již vede k tomu, že se Rusko odvrací od Evropy ke spolupráci s Čínou a dalšími zeměmi Asie. Je politika Západu vůči Rusku správná? Mohlo by se stát, že by většinu své produkce plynu a ropy, které Evropa potřebuje, prodávalo Číně? A jak se má Západ postavit k Číně, k její vzrůstající ekonomické, vojenské a ekonomické moci? O tom se v další části rozhovoru baví Martina Kociánová s armádním generálem Jiřím Šedivým, bývalým náčelníkem Generálního štábu a současným vedoucím katedry CEVRO institutu. 3. díl, 09.03.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.