Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Jiří Kuchař 1. díl: Syntetická antibiotika, která užíváme, odcházejí z našeho těla, ať chceme či ne

Play

Poslechněte si podcast

29. 3. 2019

29 min

Na internetu čas od času narážíme na nadějeplné titulky „desetkrát silnější přírodní antibiotikum než chemické léky, obejděte se bez syntetických antibiotik, přírodní jsou bez vedlejších účinků, uzdravte se bez chemie přírodními antibiotiky, levnějšími a účinnějšími.“. Mnozí z těch, kteří na podobné titulky a slogany narazili, je následně vyzkoušeli a často dopadli tak, že to nezabralo. Hlavně to nezabralo v čase, který člověk může, nebo chce léčbě věnovat. Takže nakonec dojde k nasazení chemie. To ale neznamená, že přírodní antibiotika nefungují. Samozřejmě fungují a na řadu nemocí dokonce velmi dobře, jen musíme vědět, na co a kdy je nasadit, v jakých případech nám pomoci mohou, a kdy už naopak sáhnout po chemii. A právě o těchto otázkách rozmlouváme s Jiřím Kuchařem, spisovatelem, publicistou, vydavatelem, jedním z našich největších teoretických znalců alternativní medicíny a také autorem knih „Léčitelé, jak je neznáte“ nebo „Svět přírodních antibiotibiotik“. 1. díl, 29.03.2019, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.