Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jaroslav Bašta 3. díl: Čeká nás pád na dno – energetická krize, vysoké ceny potravin

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Společnost

,

Osobní rozvoj

,

Věda a technika

Jaroslav Bašta 3. díl: Čeká nás pád na dno – energetická krize, vysoké ceny potravin

Obrázek epizody Jaroslav Bašta 3. díl: Čeká nás pád na dno – energetická krize, vysoké ceny potravin

Poslechněte si podcast

4. 5. 2022

35 min

„Máme vládu, která má pocit, že nemusí dělat nic. Všimněte si, že jenom tři země Evropské unie nepřijaly žádná plošná opatření proti zdražování energií. Nás bude čekat něco daleko horšího, než jsou energie, a to možná celosvětový nedostatek potravin a extrémní zdražování potravin. Neumím si představit současnou mladou hédonistickou generaci, že by se musela začít chovat tak, jak si ještě pamatuji z 50. let, kdy maso bylo jednou za týden,“ říká bývalý velvyslanec na Ukrajině a v Rusku Jaroslav Bašta v závěrečné části rozhovoru pro pořad Politikos.

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.