Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Jarmila Klímová 3. díl: Když přijdete do špitálu, tak se na vás dívají jako na rozporcovanou krávu

Obrázek epizody Jarmila Klímová 3. díl: Když přijdete do špitálu, tak se na vás dívají jako na rozporcovanou krávu

Poslechněte si podcast

6. 4. 2018

23 min

Psychické obtíže různého druhu se stávají stále větším problémem. Od schizofrenií, bipolárních poruch, depresí až po únavový syndrom a syndrom vyhoření, který podle mezinárodní klasifikace nemocí není oficiálně uznanou diagnózou. Včetně různých psychosomatických problémů, jako vysoký tlak, nespavost, agresivita. Může být podobnými psychickými problémy, jako je tomu u jednotlivců, postižena také celá společnost, civilizace? A jakou roli v tom hraje nepřehledné a stále narůstající množství pravidel, zákonů, nařízení a s tím spojených trestů? Jakou roli zde hraje neustálá přítomnost strachu, který pramení z obavy, aby člověk svým spontánním činem neporušil nějaký zákon, o němž nemá tušení, že vůbec existuje, a nakonec nebyl za svou dobrou vůli potrestán? O těchto a dalších otázkách s tím spojených rozmlouvá Martina Kociánová v další části rozhovoru s doktorkou Jarmilou Klímovou, psychiatričkou, která založila konzultační a terapeutický institut AKTIP, v němž se zabývá psychosomatickými problémy a rodinným i individuálním poradenstvím. 3. díl, 06.04.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.