Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Jarmila Klímová 1. díl: Dokument České televize je účelový a manipulativní

Obrázek epizody Jarmila Klímová 1. díl: Dokument České televize je účelový a manipulativní

Poslechněte si podcast

30. 5. 2018

48 min

Dokud o ně nepřijdeme, tak si ho většinou nevšímáme. Ale když ho ztratíme, nezajímáme se už prakticky o nic jiného než o to, jak ho získat zpět. Ano, řeč je o lidském zdraví. Jsme většinou ochotni k nevídaným věcem, jen abychom se uzdravili. A běda, když se to nedaří, to psychicky unese jen málokdo. Čím těžší je naše onemocnění, tím více jsme ochotni něco dělat pro své uzdravení. Ale co když lékaři nepomohou? Pak hledáme alternativní léčbu. A přibývá lidí, kteří právě alternativu vyhledávají nejen jako doplněk ke klasické léčbě, ale dávají ji rovnou přednost. Soužití obou způsobů léčby je většinou docela klidné. Tedy vždy až do nějaké aféry. Pak se na alternativní léčbu snese bouře kritiky a odsudků. Přesně to se před několika dny stalo po odvysílání dokumentu Obchod se zdravím v České televizi, natočeném skrytou kamerou v terapeutickém zařízení Aktip. Právě o tomto dokumentu hovoříme s paní doktorkou Jarmilou Klímovou, odborným garantem a vedoucím tohoto institutu. 1. díl, 30.06.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.