Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jan Eichler 2. díl: Tvrzení, že Marine Le Pen je xenofobní, je pouhá nálepka ze strany mainstreamu

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Společnost

,

Osobní rozvoj

,

Věda a technika

Jan Eichler 2. díl: Tvrzení, že Marine Le Pen je xenofobní, je pouhá nálepka ze strany mainstreamu

Obrázek epizody Jan Eichler 2. díl: Tvrzení, že Marine Le Pen je xenofobní, je pouhá nálepka ze strany mainstreamu

Poslechněte si podcast

12. 3. 2021

29 min

„Do Francie přichází imámové z islámského světa, mnozí neumí francouzsky a v rámci systému takzvané, výuky původního jazyka a kultury´ vštěpují dětem z přistěhovaleckého prostředí, které se už ve Francii narodily, něco úplně jiného, než slyší ve školách. Mnohé děti z muslimských rodin také nechodí do školy, ale učí se doma, což je také bohatě financováno islámskými zeměmi. Francouzi doplatili na svůj dlouhodobě vstřícný přístup, kdy si dokonce zakazovali zjišťovat, kolik je v zemi vyznavačů islámu. Řekli si, že mají přece odluku církve od státu, je tedy jedno, k jakému bohu se kdo modlí, a když to platí pro etnické Francouze, mělo by to platit i pro děti přistěhovalců. Jenže pak se to zcela vymklo kontrole. Každý z premiérů a prezidentů se vyhýbal řešení tohoto problému, nikdo si nechtěl pálit prsty. Jenže to, co se tam začalo dít po roce 2015, to je džihádismus, spousta barbarských, otřesných teroristických útoků.“ To byla slova, která v předchozím díle našeho rozhovoru pronesl docent Jan Eichler, odborník na Francii a geostrategii, politolog a bezpečnostní expert, který vystudoval také vojenskou akademii. A hovořili jsme také o tom, jak si Francie začíná uvědomovat, jak obrovskou chybu udělala, když nechala volně šířit ideologii multikulturalismu, v rámci které třeba otevřela hranice migrantům. V dnešní části se s Janem Eichlerem zkusíme podívat mimo jiné na kořeny této obrovské chyby. 2. díl, 12.03.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.