Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Ilona Švihlíková 3. díl: Pokud bychom souhlasili s výhradně bezhotovostním platebním stykem...

Obrázek epizody Ilona Švihlíková 3. díl: Pokud bychom souhlasili s výhradně bezhotovostním platebním stykem...

Poslechněte si podcast

22. 5. 2018

26 min

Vzrůstající pocity nejistoty a strachu mezi lidmi mají mnoho příčin. Mimo jiné stále silnější mezinárodní napětí, zrychlující se digitalizace, tlak hyperkorektnosti na zamlčování pravdy, agresivní potírání jiných než mainstreamových názorů a ekonomický a sociální tlak. To vede mnohé ke kladení otázek a snaze o novou definici cesty do budoucnosti. To se týká i role peněz a bank ve společnosti, což je spojeno s problémem zavádění absolutního bezhotovostního styku. A také zjevného přeskupování sil ve světě, kdy USA ustupují z dominantního postavení a ve snaze o svou záchranu by mohly se sebou strhnout do propasti celý svět. Dokonce probíhají snahy o redefinici samotného pojetí demokracie. Nad těmito problémy se sešla v další části rozhovoru Martina Kociánová s docentkou Ilonou Švihlíkovou. 3. díl, 22.05.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.