Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Martina Kociánová – pořady Kupředu do minulosti a

Společnost

Daniela Kovářová 3. díl: Pro děti je katastrofou, že nemají sociální kontakty s vrstevníky

Play

Poslechněte si podcast

4. 5. 2021

34 min

„Naprostá většina ustanovení rodinného práva je k ničemu. Nefungují. Rodina a její problémy se nedají svázat normami práva. Zákony se dělají pro lidi – a lidé by měli mít možnost se s nimi jednoduše seznámit, a porozumět jim. Říká se, že i Napoleon, když vydával pro lidi nějaké nařízení, zavolal si vždy nejhloupějšího vojáka ze své armády a před zveřejněním plánovaného nařízení mu ho nechal přečíst. A teprve tehdy, když mu takový voják řekl, že je mu úplně jasné, že mu rozumí, mohla být norma závazně vyhlášena.“ Tato slova zazněla v našem předchozím povídání od bývalé ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové. A ještě k nim dodala: „Když stát uloží povinnost, která se nedá splnit, nebo je úplně pitomá, pak selhal, je k ničemu. Stát opravdu nefunguje, protože normy, které vydává, jsou nesrozumitelné, hloupé, nelogické a nelze je dodržet.“ Dnes budeme v této debatě s Danielou Kovářovou pokračovat a hned od začátku se budeme věnovat nejen obecným aspektům práva, ale také se budeme zabývat konkrétními dopady špatných zákonů pro obce, rodiny, jednotlivce a naši svobodu – samozřejmě s přihlédnutím k době covidové, ve které stále žijeme. 3. díl, 04.05.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.