Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Benjamin Kuras 2. díl: Hrozí, že nadlouho vyhraje zlo nad dobrem

Benjamin Kuras 2. díl: Hrozí, že nadlouho vyhraje zlo nad dobrem

Obrázek epizody Benjamin Kuras 2. díl: Hrozí, že nadlouho vyhraje zlo nad dobrem

Poslechněte si podcast

21. 6. 2019

26 min

Každý, kdo se pohybuje na internetu, zvláště na sociálních sítích, zná velmi dobře nejrozšířenější slovní hru dnešních dnů, totiž jaké všechny možné výrazy lze použít, jen abychom nemuseli označit cenzuru za cenzuru. A tak jsou vymýšleny různé obrany proti nenávisti, ať už skutečné, nebo velmi často jen domnělé. A z nich se většinou vyklube jen staré známé potlačování názorů, které jsou nepohodlné nějaké módní ideologii. Nebo boj za slušnost ve veřejném prostoru, který v praxi znamená, že zastánci nejmodernějších ideologií mohou být prakticky jakkoli neslušní, zatímco jejich odpůrci jsou vymazáváni a zakazováni, ať jsou jakkoli slušní. Právě o tom jsme hovořili v minulém rozhovoru se spisovatelem a novinářem Benjaminem Kurasem. Mohli jsme také slyšet vážné varování, že omezování svobody slova je vždy prvním krokem při nastolování totality. Hovořil o situaci v Británii, kde už se různé formy cenzury a autocenzury staly takovou samozřejmostí, že je prakticky nikdo nevnímá. A dochází zároveň k takovým paradoxním situacím, že je na jedné straně povoleno neomezené kritizování křesťanství, ale na druhou stranu není ani v nejmenším možné kritizovat islám. O těchto a souvisejících tématech je i tato část rozhovoru. 2. díl, 21.06.2019, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.