Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ludmila Čírtková rozhovor: Geniální superzločinci mají s Mirkem Dušínem jedno společné...

Stůl pro tři

Jarda (z Neurazitelny.cz)

Osobní rozvoj

Ludmila Čírtková rozhovor: Geniální superzločinci mají s Mirkem Dušínem jedno společné...

Obrázek epizody Ludmila Čírtková rozhovor: Geniální superzločinci mají s Mirkem Dušínem jedno společné...

Poslechněte si podcast

24. 4. 2022

1 hod 17 min

U 23. Stolu pro tři nám poskytla forenzní psycholožka Ludmila Čírtková rozhovor o morálních bankrotech, nekompetentních nápadnících a nedávno otevřené Pandořině skřínce.  :-)

„Zlo může mít různé tváře. Třeba tu, že mlčíte…“– Ludmila Čírtková


PODPOŘTE NATÁČENÍ DALŠÍCH PODCASTŮ A ZÍSKÁTE SKVĚLÉ BONUSY:https://neurazitelny.cz/chci-pomoci/

VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=6hpTmPT4sj4

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER(abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK":https://anchor.fm/vecerynaffuk


V rozhovoru s Ludmilou Čírtkovou odhalíme například:

- Kolik je ve vašem okolí totálně nečestných lidí (i když se to snaží maskovat) - 03:21

- Co zoufale potřebují slyšet všechny oběti trestných činů (stačí jen tři slova!) - 35:02

- Proč jsou spokojené vztahy stále vzácnější a ještě jich bude ubývat - 51:50

- Jak rozeznat falešnou oběť od pravé a proč bychom se to měli rychle naučit - 1:05:11


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/


Ludmila Čírtková je nepřehlédnutelnou postavou české forenzní psychologie a policejní psychologie. Coby soudní znalkyně pomáhá objasňovat a vyšetřovat nejrůznější trestné činy. Mnoho let působila na Policejní akademii, nyní přednáší na Právnické fakultě UK. Ač by se mohlo zdát, že má ze své praxe Ludmila Čírtková forenzní psychologie až nad hlavu, ve volných chvílích se ráda podívá na kriminální či detektivní seriály, neboť ty správné detektivky – jak sama říká – vždycky končí dobře.

O prakticky všech oborech své odborné činnosti napsala Ludmila Čírtková knihy, za všechny zmiňme tituly „Domácí násilí“ z roku 2002, „Forenzní psychologie“ z roku 2004 a „Policejní psychologie“ z roku 2006. Své poznatky z oboru viktimologie se Ludmila Čírtková snaží uplatňovat v organizaci Bílý kruh bezpečí, která se zaměřuje na pomoc obětem trestných činů.

Perličkou ze zákulisí je, že mi Ludmila Čírtková podcast přislíbila už v roce 2017 po své přednášce v rámci Večerů na FF UK. Byla vůbec prvním hostem Večerů, na kterého jsem se obrátil se svým nesmělým dotazem, zda bychom spolu mohli natočit ještě rozhovorové pokračování. Nicméně historicky první Stůl pro tři jsme natočili až v létě roku 2018 a Ludmila Čírtková k němu usedla po dlouhých pěti letech – ale čekání se vyplatilo! :-)

První část rozhovoru se točila kolem klaďasů a záporáků, oběma skupinám jsme nahlédli do myšlenek. Také jsme se dozvěděli, proč nás tolik fascinuje zločin a zda máme skutečně přečtené naše blízké. Druhou část podcastu jsme věnovali obětem a jejich nelehkému postavení v rodině i společnosti, přičemž nejčastěji v této souvislosti zmiňovala Ludmila Čírtková domácí násilí.


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)