Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Slovanští neopohané proti sobě bojují na straně Ukrajiny i Ruska, přibližuje religionista Vencálek

Studio Leonardo

Český rozhlas

Věda a technika

Slovanští neopohané proti sobě bojují na straně Ukrajiny i Ruska, přibližuje religionista Vencálek

Obrázek epizody Slovanští neopohané proti sobě bojují na straně Ukrajiny i Ruska, přibližuje religionista Vencálek

Poslechněte si podcast

30. 4. 2022

23 min

O epizodě podcastu

Kolik je u nás stoupennců novokeltství, druidismu, rodnověří, odinismu, šamanismu a kultu woo-doo? S jedním z mála tuzemských odborníků na novopohanství, religionistou z Masarykovy univerzity v Brně Matoušem Vencálkem o tom natáčela Markéta Ševčíková.
Konec dubna a začátek května je mezi Čechy, kteří jsou považováni za ateisty a nemají rádi náboženské instituce, prosycen spiritualitou, především pohanskou. „Odhaduji, že mezi nejsilněji u nás zastoupené bude patřit hnutí Wicca, tak jako jinde ve světě. Silné jsou u nás novodruidské skupiny a celkově i keltské pohanství a až potom keltské či slovanské rekonstrukcionismy,“ přibližuje religionista Matouš Vencálek z Ústavu religionistiky Masarykovy univerzity v Brně.

Všechny díly podcastu Studio Leonardo můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.