Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit

Byznys

SWCSummit #25: Tereza Drahoňovská o překonávání malých i velkých překážek.

Play

Poslechněte si podcast

21. 7. 2021

41 min

Úspěšná autorka, komiksová expertka i specialistka na interní komunikaci. To je ve zkratce Tereza Drahoňovská, host našeho dalšího podcastu. Do Terezy života zasáhla alopecie, autoimunitní onemocnění, které ji připravilo o vlasy ještě před třicítkou. V rozhovoru s Aničkou Liprtovou přiznává, že jí to trvalo rok, než se jí vrátilo ženské sebevědomí. Pomohla jí i podpora okolí.

 O tom, jak se s nemocí vyrovnávala, vytvořila s kreslířkou Štěpánkou Jislovou komiks Bez vlasů. Obdržely za něj ocenění Muriel za nejlepší komiks v roce 2020. Komiks jako žánr Terezu dle jejích slov fascinuje. Založila proto se Štěpánkou pražskou pobočku organizace Laydeez do Comics, která se zaměřuje na podporu autorek tohoto svébytného literárního stylu. Tereza říká, že občas dostává dotazy ohledně možného pokračování Bez vlasů. Inspirace by se přitom pro další komiks napsaný na motivy zdravotních potíží našla. 

Jak její nový vzhled přijalo Terezino okolí? A jak se vlastně dá s takovou těžkou životní situací vyrovnat? Poslechněte si podcast Anny Liprtové z SWC týmu.

Popis podcastu

SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Ondřej Vlček - CEO AVASTu, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, vědce a manažera Martina Tolara, který je už na prahu objevu léku na alzheimerovu chorobu, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!