Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak se mohou startupisté zorientovat v české legislativě?

Startér

Youradio Talk

Byznys

Jak se mohou startupisté zorientovat v české legislativě?

Obrázek epizody Jak se mohou startupisté zorientovat v české legislativě?

Poslechněte si podcast

12. 12. 2018

13 min

O epizodě podcastu

Založit si v Čechách společnost s ručením omezeným nepředstavuje žádný legislativní problém. „Tím, že se startupy mnohdy ubírají novými směry, tak legislativa zůstává pozadu a startupisté mohou volně plavat,“ říkají Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman, která propojuje zakladatele startupů a investory. Zaměřit by se naopak měli na správné nastavení smluv, pokud podnikatel zakládají startup s investory. Často jim také chybí nezbytné informace - například o GDPR nebo kontrolních hlášení.

Založit si v Čechách společnost s ručením omezeným nepředstavuje žádný legislativní problém. „Tím, že se startupy mnohdy ubírají novými směry, tak legislativa zůstává pozadu a startupisté mohou volně plavat,“ říkají Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman, která propojuje zakladatele startupů a investory. Zaměřit by se naopak měli na správné nastavení smluv, pokud podnikatel zakládají startup s investory. Často jim také chybí nezbytné informace - například o GDPR nebo kontrolních hlášení.