Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Štafeta: Životní úkoly muže (4): Být sám sebou

Štafeta

Rádio 7 CZ (TWR)

Společnost

Štafeta: Životní úkoly muže (4): Být sám sebou

Obrázek epizody Štafeta: Životní úkoly muže (4): Být sám sebou

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

29 min

Být sám sebou je věcí vnitřní konzistence každého člověka. U mužů je to často objevování svých možností, limitů a tužeb v situacích, kdy u toho nejsou ženy. Velkou roli samozřejmě hrají ty základní vzpomínky z dětství, které formují nastavení člověka, ale to se má a musí posouvat. Být sám sebou znamená se přijmout a být se sebou spokojený. Vážné pochybnosti o sobě je dobré řešit v síti vztahů anebo i pomocí odborníků. Dobrý sebeobraz by mělo korespondovat to, jak mě vidí druzí. Zjistit to lze ze zpětných vazeb a také v partnerském vztahu. Základ takové stability lze ale záskat hlavně v Bohu, zdroji odpuštění a lásky. To pak vede k tomu, že můžeme být soucitní a i k sobě a milosrdenství prokazovat i sobě, nejenom těm druhým. Host: Milena Mikulková, Martin Bušina

Popis podcastu

Je zbytečné objevovat už jednou (či mnohokrát) objevené. Mnohem jednodušší je předat to poznané dál – jako štafetový kolík. Právě o to usiluje i podcast Štafeta. V prvním roce (školní rok 2019/2020) jeho fungování byli hosty manželé Petr a Magda Mečkovští a řeč byla především o výchově a rodinných vztazích; hostitelkami byly Kateřina Hodecová a Dana Kenningová. Druhý ročník podcastu (školní rok 2020/2021) přivedl k mikrofonu Renátu Žemličkovou a jejího hosta, vztahovou poradkyni Milenu Mikulkovou. Jednotlivá setkání se dotýkají těch nejzákladnějších otázek vztahů a nabízejí především praktické kroky, které mohou vést ke změně.