Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Štafeta: Šikana

Štafeta

Rádio 7 CZ (TWR)

Společnost

Štafeta: Šikana

Obrázek epizody Štafeta: Šikana

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

29 min

Šikana existovala vždycky a je důležité rozumět, co se pod tímto pojmem skutečně skrývá. Není to kočkování, chlapecké pošťuchování, které je oběma stranám vlastně příjemné a děti se v něm učí spolu vycházet. Naopak správná definice šikany umožní zasáhnout dřív, než se stane něco zásadního, co pak může mít dlouhodobé důsledky. Důležité je tedy šikanu rozpoznat a včas se vůči ní vymezit - ukazuje se, že při tomto přístupu agresoři velmi brzy ztratí svou sílu. Jak přivést děti k rozpoznání toho, čeho jsou aktéry anebo účastníci či dokonce oběti, umět poprosit o odpuštění a také odpustit, o tom všem mluví v další Štafetě Eliška Krmelová, ředitelka organizace Hope4Kids. Host: Eliška Krmelová

Popis podcastu

Je zbytečné objevovat už jednou (či mnohokrát) objevené. Mnohem jednodušší je předat to poznané dál – jako štafetový kolík. Právě o to usiluje i podcast Štafeta. V prvním roce (školní rok 2019/2020) jeho fungování byli hosty manželé Petr a Magda Mečkovští a řeč byla především o výchově a rodinných vztazích; hostitelkami byly Kateřina Hodecová a Dana Kenningová. Druhý ročník podcastu (školní rok 2020/2021) přivedl k mikrofonu Renátu Žemličkovou a jejího hosta, vztahovou poradkyni Milenu Mikulkovou. Jednotlivá setkání se dotýkají těch nejzákladnějších otázek vztahů a nabízejí především praktické kroky, které mohou vést ke změně.