Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Štafeta

Rádio 7 CZ (TWR)

Společnost

Štafeta: Role muže v rodině (1/5): Syn

Play

Poslechněte si podcast

10. 6. 2021

32 min

Vztah k dítěti je jiný u matky a u otce; zatímco žena k němu má blízko už v těhotenství, muž si ho většinou hledá složitěji a někdy ho naváže, až když se z batolete stává kluk. Dítě má v získávání své identity prostor oscilovat mezi matkou a otcem, mezi oběma póly a tehdy se vlastně formuje. Být synem znamená přilnout a poté se odpoutat. Velkou roli v rodinných vztazích hrají očekávání - rodičů od dětí, ale také od dětí k rodičům. Často bývají nevyřčená a teprve, když se nenaplní (a ony se nenaplní velice často), dochází ke konfrontaci, vysvětlování, pochopení. A nastává důležité otázka: Vzdáme se očekávání anebo toho dítěte? Host: Milena Mikulková, Stanislav Kocourek, Martin Bušina

Popis podcastu

Je zbytečné objevovat už jednou (či mnohokrát) objevené. Mnohem jednodušší je předat to poznané dál – jako štafetový kolík. Právě o to usiluje i podcast Štafeta. V prvním roce (školní rok 2019/2020) jeho fungování byli hosty manželé Petr a Magda Mečkovští a řeč byla především o výchově a rodinných vztazích; hostitelkami byly Kateřina Hodecová a Dana Kenningová. Druhý ročník podcastu (školní rok 2020/2021) přivedl k mikrofonu Renátu Žemličkovou a jejího hosta, vztahovou poradkyni Milenu Mikulkovou. Jednotlivá setkání se dotýkají těch nejzákladnějších otázek vztahů a nabízejí především praktické kroky, které mohou vést ke změně.