Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Štafeta: Hlavu (mírně) vzhůru, ženy!: Laskavé povzbuzení pro ženy

Štafeta

Rádio 7 CZ (TWR)

Společnost

Štafeta: Hlavu (mírně) vzhůru, ženy!: Laskavé povzbuzení pro ženy

Obrázek epizody Štafeta: Hlavu (mírně) vzhůru, ženy!: Laskavé povzbuzení pro ženy

Poslechněte si podcast

23. 9. 2021

27 min

Kincugi je japonská umělecká technika aplikovaná na rozbité hrnčířské výrobky. Poškozená část se vyspraví lakem posypaným nebo smíchaným s práškovým zlatem, stříbrem nebo platinou. Poškození se tedy neschovává, ale přiznané opravy jsou považovány za součást poničeného výrobku, která mu ve výsledku dává neopakovatelný punc. Tuto techniku aplikovala do jednoho z mnoha principů spokojeného života vztahová poradkyně Milena Mikulková v dalším vydání podcastu Štafeta, ve které v rozhovoru s Renátou Žemličkovou rekapituluje svou knihu Hlavu (mírně) vzhůru, ženy! Host: Milena Mikulková

Popis podcastu

Je zbytečné objevovat už jednou (či mnohokrát) objevené. Mnohem jednodušší je předat to poznané dál – jako štafetový kolík. Právě o to usiluje i podcast Štafeta. V prvním roce (školní rok 2019/2020) jeho fungování byli hosty manželé Petr a Magda Mečkovští a řeč byla především o výchově a rodinných vztazích; hostitelkami byly Kateřina Hodecová a Dana Kenningová. Druhý ročník podcastu (školní rok 2020/2021) přivedl k mikrofonu Renátu Žemličkovou a jejího hosta, vztahovou poradkyni Milenu Mikulkovou. Ve třetím roce k mikrofonu usedá do hostovského křesla Eliška Krmelová, výkonná ředitelka a autorka mnoha programů Etických dílen. Jednotlivá setkání se dotýkají těch nejzákladnějších otázek vztahů a nabízejí především praktické kroky, které mohou vést ke změně.