Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Spot the Difference – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Is always talking / always talks

Play

Poslechněte si podcast

18. 8. 2019

04:44

Významové rozdíly mezi zněním podobnými výrazy anglického jazyka v 15 lekcích.

O epizodě podcastu

At home with Mr and Mrs Reynolds: Syn Johnny dělá ve škole francouzštinu a jeho francouzštinářka volá domů rodičům: MR R: Telephone MRS R: I'll get it. (LIFTS RECEIVER) Hello TEACHER: (PHONE LINE) Hello, Mrs Reynolds, this is Johnny's French teacher. MRS R: Oh hello (WHISPERS TO MR R) It's Johnny's teacher. MR R: (PLEASED) Oh TEACHER: (COMPLAINING) Mrs Reynolds, Johnny is always talking during my lesson MRS: (PLEASED) Oh TEACHER I’ll really have to do something about this…. Johnny při hodině vyrušuje, soustavně mluví… Ovšem paní Reynoldsová tlumočí telefonní rozhovor manželovi poněkud jinak: MRS R: Well thank you for calling - goodbye (PUTS DOWN RECEIVER) (PLEASED) Hmmm MR R: What did she say? MRS R: She said that…Johnny always talks during her lesson. MR R: (PLEASED) Oh, that's good. You should always talk during a language lesson. MRS R: (SATIFIED) Yes Francouzštinárka použila prubehový cas: Johnny is always talking during the lesson. Sloveso v prubehovém case naznacuje, že jde o stížnost - Johnny mluví príliš. Podobne si napríklad muže manželka postežovat na manžela: My husband is always listening to the radio - manžel je fanatik a má bohužel porád puštené rádio. Kdyby místo toho použila prostý prítomný cas: My husband always listens to the radio, potom jenom konstatuje fakt, že manžel hodne poslouchá rádio - není na tom nic odsouzeníhodného. Stejne tak by mohla ucitelka ríct o Johnnym: Johnny always talks during the lesson. Znamenalo by to, že Johnny pri hodine hodne mluví - aktivne si procvicuje mluvenou francouzštinu. Slovesný tvar mení význam vety.

Automatický přepis podcastu

Hele vím ty jsi v podstatě kurz ve které musíte bedlivě poslouchat a při poslechu vás zdraví Jitka angličtinu a Za okamžik budeme svědky jak Johnnyho francouzštinář volá domů rodičům co myslíte že je učitelka s Johnem spokojenátelefon LG Hele hele ty sis to nejspíš tyče This is One of Johnny is always Talking germination Briliant a když tak jak to vypadá Johny při hodině vyrušuje soustavně mluví ovšem Otázkou je jestli paní reynoldsová učitelku správně pochopil a Poslechněte si jak tlumočí svůj telefonní rozhovor manželovi a poslouchejte pozorně každé slovo zejména sloveso Johnny is fucking Remington fén cooling What to say can you use to define pan Reynolds si pochvaluje že Johnny při hodinách hodně mluví Johnny wakelin ovšem Problém je že Johnny patrně nemluví hodinách francouzských ale baví se se svými kamarády Poslechněte si ještě jednou co přesně francouzština řekla Johnny is always greener lehce použil a průběhový čas slovesa s koncovkou Ing když na rozdíl od toho použijeme prostý přítomný čas například My Husband Always Listen to Dobrý den tak jenom prostě konstatujeme fakt že manžel hodně poslouchá rádio není na tom nic odsouzeníhodné ho ovšem sloveso v průběhovém čase Marble Always listening to the Indian naznačuje že manžel je fanatik a má bohužel pořád puštěné rádio slovesný tvar mění význam věty učitelka si stěžovala Johnny is always looking Glass of Champagne reynoldsová to zopakovala nepřesně Johnny Huawei Stocks což by znamenalo že si Johnny při hodině aktivně procvičuje mluvenou francouzštinu zopakujte si to po Davidovi Johny Walker Johnny is always fucking Gary Anderson Poslechněte si rozhovor ještě jednou telefon rg3 Hele hele myslíš v noci systolic Frenštátě This is One of Johnny is looking germination William Jefferson chiptuning What Age is a bonus book A to už je všechno napíše No příště při hledání dalších rozdílů v kurzu top difference