Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Miroslav Vraštil: Závod na olympiádě je nejvíc, pořád mě dojímá

Sportovní interview Jana Hlocha

Sport

Miroslav Vraštil: Závod na olympiádě je nejvíc, pořád mě dojímá

Obrázek epizody Miroslav Vraštil: Závod na olympiádě je nejvíc, pořád mě dojímá

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

21 min

O epizodě podcastu

„Mockrát jsem uvažoval, že bych se věnoval jinému sportu, ale myslím, že na to už je dost pozdě. Beru to spíše jako takovou zábavu a zpestření mého tréninku. A myslím, že kdybych se nevěnoval i jiným sportům, že bych ani to veslování nedělal, prodloužilo mi to kariéru,“ popisuje veslař a olympionik Miroslav Vraštil, který byl hostem Sportovního interview Rádia Z.
„Olympiáda byla úžasný zážitek a myslím, že naše čtvrté místo je parádní. Zrovna jsem si pouštěl náš závod i olympijskou kvalifikaci a pořád mě to dojímá,“ dodává. Vraštil se kvalifikoval i na extrémní závod Ironman – na dlouhý triatlon, který se koná na Havaji. „Nejtěžší na tom jsou klimatické podmínky. Ani se nedá vysvětlit, jak je to těžké, člověk si to musí zažít na vlastní kůži. Být tam bez nějakého pohybu je samo o sobě náročné. Podmínky jsou opravdu kruté a tradičně na závodní den bývá nejteplejší den v roce,“ říká s úsměvem veslař.

„Největší rozdíl je ten, že závod ve veslování trvá 6 až 7 minut a lidi vnímáme až na posledních pár set metrech. U Ironmana na Havaji je atmosféra v samotném městečku neskutečná už týden před závodem. Zajímavé je to ale i během závodu, chvíli je člověk mezi hromadou lidí, pak vyjede na kole mimo a když je dost rychlý, jede sám, což je druhý extrém atmosféry. Je to prostě úžasné,“ zakončuje Miroslav Vraštil.

Celý rozhovor moderátora Jana Hlocha s veslařem Miroslavem Vraštilem si poslechněte zde: