Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Minimalismus v práci, cestování i životě

Společně na dálku

DenisaDrbohlavováMartinRosulek

Byznys

Minimalismus v práci, cestování i životě

Obrázek epizody Minimalismus v práci, cestování i životě

Poslechněte si podcast

24. 7. 2019

17 min

Minimalismus v práci, cestování i životě. Minimalismus je pro nás životní styl, kdy odstraňujeme vše nepotřebné. Diskutujeme nad různými přístupy a sdílíme, co se nám osvědčilo, jak využíváme techniky minimalismu v práci na dálku, cestování, bydlení i např. nakupování nových věcí (i těch, co máme rádi, např. knížek).

Zajímavá jsou témata, jak praktikovat minimalisus na sociálních sítí anebo při vyřizování emailů. Martin a Denisa v rozhovoru sdílí techniky, tipy a zkušenosti, které vám mohou pomoci.

Minimalismus lze uplatňovat i např. při designování a tvorbě webových stránek. Dotýkáme se i na první pohled nesouvisejících témat, která však v hloubce s námi, digitálními nomády, souvisí.

Žijeme v materialistickém světě a zároveň si uvědomujeme, že nechceme zbytečně shromažďovat věci. Minimalismus bývá definován právě jako odstraňování zbytečných a nepotřebných věcí. A nemusí to souviset jen s materiálním vnímáním, ale jak už je výše uvedené, lze uplatňovat i v práci, vztazích, bydlení (život v dodávce, tzv. vanlife), atp.