Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody SNACK 256 Heterostereotypizace

JACKPOT 919

SNACK box

Kultura

SNACK 256 Heterostereotypizace

Obrázek epizody SNACK 256 Heterostereotypizace

Poslechněte si podcast

7. 8. 2019

55 min

Z vlastní zkušenosti víme, že v Čechách existují firmy, kde šéfové oslovují své asistentky "Zlatíčko" a za odvedenou práci je chválí slovy "Hodná, děkuji". Asistentky naopak vedoucího oslovují "Šéfe!", pro hezčí pracovní den radost udělají velkým výstřihem a hihňají se oplzlým vtipům. Zažili jsme i inovační návrh, že by kolegyně měly do kalendáře v Outlooku nasdílet své menstruační periody.

Tento týden probíhá Prague Pride a diskuze jsou plné stereotypů o LGBT komunitě. Neměli bychom se ale pobavit i o těchto „heterostereotypech“? Proč je svým chováním Češi přiživují? Proč nám připadají v pořádku? A lze vůbec v Čechách vést klidnou debatu o mužské a ženské roli s nadhledem?

Do tohoto vysílání jsme si „půjčili“ naši kamarádku z radia Wave – novinářku Hanku Trojánkovou Biriczovou, která se tomuto tématu dlouhodobě věnuje.