Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody SNACK 256 Heterostereotypizace

JACKPOT 919

SNACK box

Kultura

SNACK 256 Heterostereotypizace

Obrázek epizody SNACK 256 Heterostereotypizace

Poslechněte si podcast

7. 8. 2019

55 min

Z vlastní zkušenosti víme, že v Čechách existují firmy, kde šéfové oslovují své asistentky "Zlatíčko" a za odvedenou práci je chválí slovy "Hodná, děkuji". Asistentky naopak vedoucího oslovují "Šéfe!", pro hezčí pracovní den radost udělají velkým výstřihem a hihňají se oplzlým vtipům. Zažili jsme i inovační návrh, že by kolegyně měly do kalendáře v Outlooku nasdílet své menstruační periody.

Tento týden probíhá Prague Pride a diskuze jsou plné stereotypů o LGBT komunitě. Neměli bychom se ale pobavit i o těchto „heterostereotypech“? Proč je svým chováním Češi přiživují? Proč nám připadají v pořádku? A lze vůbec v Čechách vést klidnou debatu o mužské a ženské roli s nadhledem?

Do tohoto vysílání jsme si „půjčili“ naši kamarádku z radia Wave – novinářku Hanku Trojánkovou Biriczovou, která se tomuto tématu dlouhodobě věnuje.

Popis podcastu

radiojackpot / discoaerobic / tropical Munich beats / Oktoberdiscofest / Snack