Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #3 Anna Marešová o intuici, strachu a nevšedním podnikání

Škola průserů

Škola průserů

Společnost

#3 Anna Marešová o intuici, strachu a nevšedním podnikání

Obrázek epizody #3 Anna Marešová o intuici, strachu a nevšedním podnikání

Poslechněte si podcast

19. 2. 2019

21 min

"Nebojte se své intuice, ta vás nikdy nezklame."
Anna Marešová


Vyrábět sexuální pomůcky v zemi, kde na jejich výrobu neexistuje továrna, není žádný med, ale Anna Marešová to přesto dělá! V roce 2015 musela reagovat na potřeby trhu a z výroby Venušiných kuliček přešla na výrobu vibrátorů. Toho dne se za sebe začaly řetězit průsery, kvůli kterým málem položila celý byznys a díky kterým si uvědomila spoustu věcí.

„Jakmile přijde elektronika, je to úplně jiný level. Jen na samotný vývoj jsem potřebovala asi dva miliony, které jsem ale neměla,“ vzpomíná oceněná produktová designérka a zakladatelka obchodu Whoop.de.doo ve Škole průserů. Nedostatek peněz jí neodradil. Věděla, že jestli chce na trhu uspět, bez vibrátorů to zkrátka nepůjde, a začala jednat.

Založila proto crowdfundingovou kampaň na Indiegogo a vybrala od lidí milion, za který jim do Vánoc slíbila hotové vrnící výrobky. Jenže přešlo léto a celý milion se topil v neúspěšném vývoji. Nic se nedařilo a bylo jasné, že do Vánoc nestihne vůbec nic. Neměla ani prototyp, ani peníze, a banky jí další půjčit nechtěly.

Ale ani tehdy se nevzdala. Spustila další kampaň na Zonky a zvýšila pracovní tempo, pak přišel zlom. „V březnu 2016 už jsem si říkala, že konečně spustíme výrobu, půjdeme do prodeje a všechno bude dobré,“ vzpomíná na světlé období krátce poté, co úspěšně dokončila vývoj vibrátoru podle svých představ, a se svým prototypem dokonce získala nejprestižnější designérské ocenění Red Dot.

Už už to vypadalo, že všechno klapne, ale pak přišel další průser. „Firma, která zajišťovala ten vývoj, najednou zjistila, že to nebude schopná vyrábět v takové kvalitě, v jaké jsem to potřebovala, takže jsem musela jinam.“ V Česku tehdy existovala jen jedna firma, která jí mohla pomoci, takže rozhodování bylo jednoduché. „Jenže ta zase chtěla, abych udělala novou formu, což znamenalo další vývoj a další minimálně půlmilion,“ vzpomíná, jak hned na to musela zažádat o další úvěr.

„Už jsem z toho byla úplně na nervy, začalo mi cukat jedno oko a musela jsem si dát pauzu, zastavit se,“ přiznává v rozhovoru ve Škole průserů. Následně na týden odjela do lázní a úplně se odpojila. „V těch nejtěžších chvílích si musíte uvědomit úplné základy: že byznys není ta nejdůležitější věc na světě a že i když to nevyjde, tak budete žít dál,“ říká Marešová, která tehdy našla sama sebe, pochopila, že intuice je někdy víc než rozum a vyplatí se jí naslouchat, a vdechla svému byznysu nový život.


Video rozhovor
Instagram
YouTube
Facebook
Web