Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #1 Veronika Kašáková: Její vnitřní bojovník, pláč a vesmírné objednávky

Škola průserů

Škola průserů

Kultura

#1 Veronika Kašáková: Její vnitřní bojovník, pláč a vesmírné objednávky

Obrázek epizody #1 Veronika Kašáková: Její vnitřní bojovník, pláč a vesmírné objednávky

Poslechněte si podcast

11. 2. 2019

24 min

"Recept na štěstí? Řídit své myšlenky a nevěřit těm negativním."
Veronika Kašáková


Kvůli matce závislé na drogách strávila šestnáct let svého života v dětském domově, ale navzdory všem předpokladům i statistikám se dokázala začlenit do běžného života. A navíc v něm ještě pomáhat ostatním. „Je pro mě záhadou, že dneska jsem tím, kým jsem,“ svěřuje se finalistka České Miss a zakladatelka nadačního fondu pro podporu dětí z dětských domovů Veronika Kašáková.

Ve Škole průserů se Veronika rozpovídala o tom největším průseru, jaký se každému člověku může v mládí přihodit– nemít domov a vyrůstat bez vlastních rodičů. Protože by tuhle děsivou zkušenost, navíc v nejzranitelnějším lidském věku, nikomu nepřála, založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který od roku 2016 pomáhá dětem ve stejné situaci, v jaké se ve čtyřech letech sama ocitla, a podle všeho se jí to dost daří.

Právě proto, že měla „mládí na houby“, chtěla prožít o to krásnější dospělost a k tomuhle cíli směřovala všechny své myšlenky.„Řekla jsem si, že ze života vymačkám úplně všechno, a i když to vždycky nebylo úplně jednoduché, šla jsem si za tím,“ vzpomíná Kašáková. Ale protože otcem každé myšlenky je přání, musela nejdřív přijít na to, jak si vlastně „správně přát“.

Když v knize německého spisovatele a experta na motivaci Pierra Franckha nalezla odpovědi na své zvídavé otázky, postoupila po údajně předem nalajnové cestě svého života dlouhými kroky vpřed. A když se jí pak jednoho dne na prosluněných bílých plážích Malediv její partner zeptal, jestli ji tenkrát v tom dětském domě někdy napadlo, že se jednou bude mít „takhle krásně“, bez váhání odpověděla, že ano. Prý to věděla!

„Nejdůležitější je víra, že to dokážete,“ říká Veronika v rozhovoru, v kterém sdílí tipy, jak správně vyslovit ta nejhlubší přání, aby se do puntíku naplnila, a odhaluje své ranní a večerní rituály na „výrobu energie“. Dny totiž tráví mimo jiné objížděním dětských domovů po celém Česku, takže je často fyzicky i psychicky vyčerpaná a pravidelně si potřebuje „dobít baterky“. Nikdy jí ale nenapadlo to zabalit, vykašlat se na pomoc druhým a užívat si, že je konečně „v pohodě“. Chce po sobě něco zanechat.

I přes všechny překážky a „průsery“, které vesmír české krásce postavil do cesty, je dnes Veronika konečně šťastná. A jaký je podle ní recept na šťastný život? Neuvěřit negativním myšlenkám a co nejrychleji je nahradit pozitivními.Stát se „ředitelem vlastních myšlenek“ a donutit svou hlavu poslouchat.

Video rozhovor
Instagram
YouTube
Facebook
Web