Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Šichtařová–Pikora komentují

Rádio Z

Ekonomika

Šichtařová a Pikora: Jednou nohou se ocitáme v centrálně plánovaném hospodářství. Lidé se bojí o svůj majetek

Play

Poslechněte si podcast

10. 6. 2021

15 min

O epizodě podcastu

Jak správně ochránit vlastní majetek? Odpověď na tuto otázku nabízí ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora ve svém pravidelném pořadu.

Pandemie koronaviru změnila uvažování lidí. Ti si teď všímají i takových rizik, které si dříve neuvědomovali. Mnozí podnikatelé se teď bojí toho, že by je inflace mohla připravit o část jejich majetku. Lidé si ale také začali být více vědomi toho, že by měli svůj majetek zajistit i pro případ své smrti. Jednou z možností, jak uchovat svůj majetek pro své potomky, je svěřenecký fond. „V České republice dostaly svěřenecké fondy divnou nálepku kvůli politikům. Řada lidí si myslí, že je to něco nekalého. Ve světě je to ale běžné,“ říká Pikora. „Lidé se o svůj majetek bojí i z toho důvodu, že se mění globální ekonomika. Najednou se ocitáme jednou nohou v centrálně plánovaném hospodářství. Čelíme rizikům, které tady posledních třicet let nebyly,“ dodává Šichtařová. Jedním z nich je i velká inflace.

Poslechněte si pravidelný komentář ekonomů Markéty Šichtařové a Vladimíra Pikory.

Popis podcastu

Komentáře k aktuálnímu i dlouhodobějšímu vývoji ekonomické a společenské situace od známé dvojice ekonomů.