Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Létající odpad

Sedmá generace

Sedmá generace

Společnost

Létající odpad

Obrázek epizody Létající odpad

Poslechněte si podcast

17. 12. 2020

14 min

Za svou existenci zvládli lidé znečistit odpadem půdu, vzduch, řeky, moře nebo hluboké jeskyně. Ještě ve dvacátém století však existovalo místo člověkem zcela netknuté. I na něj však nakonec došlo. Kosmický prostor mezi Zemí a Měsícem jsme s érou letů do vesmíru začali znečišťovat takovým tempem, že za padesát let už možná nebudeme moci ze Země vůbec vzlétnout, aniž bychom riskovali srážku s jiným tělesem.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (6/2020).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Popis podcastu

Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních. Název časopisu, který do roku 1997 vycházel jako Poslední generace, je symbolický. Inspirováni Velkým zákonem Irokézů jsme přesvědčeni o tom, že chceme-li jako lidstvo žít na této planetě ve spokojenosti a míru, musí naše jednání zohledňovat také potřeby našich potomků. A to i těch, kteří přijdou sedm generací po nás.