Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 031 | Rossum: Petr Baudiš, Co-Founder & CTO a Míra Spousta, VP of Engineering

SCRIPTease

LOLO.team

Věda a technika

031 | Rossum: Petr Baudiš, Co-Founder & CTO a Míra Spousta, VP of Engineering

Obrázek epizody 031 | Rossum: Petr Baudiš, Co-Founder & CTO a Míra Spousta, VP of Engineering

Poslechněte si podcast

10. 3. 2021

1 hod 8 min

„Řekni mi, jaký fakturační software používáš, a já ti povím, jakým jsi člověkem.“ Kdyby Petr Baudiš a Míra Spousta měli místo vystudovaného Matfyzu spíše literární sklony, mohlo by takhle nějak znít motto AI-driven startupu Rossum. Jenže oni jsou machři hlavně přes umělou inteligenci a dokonalý kód, a tak se snaží svým dílem přispět k vymýcení milionů zbytečných manday-ů strávených urputnou manuální prací v backofficu. 

Karel Čapek přesně před 100 lety napsal světově známé drama R.U.R. a věnoval lidstvu jedno nové slovo. Kluci se na něj rozhodli navázat svým R.I.R. neboli Rossum’s Invoice Robotem. Slouží k automatizaci finanční agendy a zvládne zastat až 90 % práce v účtárně. Díky tomu má potenciál šetřit po celém světě miliardy dolarů, čehož si všimli i investoři. V rámci seed kola získal Rossum neuvěřitelných 95 milionů korun!

Popis podcastu

V podcastu SCRIPTease odhalujeme svůdné technologie vzrušujících českých start-upů a firem. Je to mňamka pro všechny horňáky (frontenďáky), dolňáky (backenďáky), CTO a technologické nadšence! Dozvíte se, jak se vyvíjí globální produkty a jakou mají architekturu raketově rostoucí start-upy, zajímavé české firmy i inovativní korporace. Připoj se k Jirkovi Bachelovi z vyhlášeného SCRIPTease clubu zvaného LOLO.team a jeho hostům do předního českého podcastu o technologiích a SW developmentu.