Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Obrázek epizody Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Poslechněte si podcast

2. 3. 2021

1 min

Kateřina Smejkalováje politoložka a publicistka, která působí jako vědecká pracovnice německého veřejného think-tanku Friedrich-Ebert-Stiftung. Zabývá se zejména společenskými dopady technologií, prací a její budoucností, komentuje aktuální dění v Německu. V souvislosti s technologiemi ji zajímají nejen otázky proměny práce a změny mocenských vztahů, ale věnuje se také sociálně-psychologickým či politickým důsledkům nejrůznějších technologií od digitálních platforem přes autonomní vozidla až po chytré výrobní linky.

Ondřej Cihlářje dramaturg, režisér a jeden ze zakladatelů Divadla Vosto5, na jehož představeních se podílí jako spoluautor a protagonista. V současné době se kromě účinkování ve Vosto5 a dramaturgií projektů na pomezí divadla a vzdělávání, věnuje moderování diskusních pořadů, řady talkshow a rozhlasových pořadů. Zabývá se také rozhlasovou inscenační tvorbou. Autorský rozhlasový interaktivní seriál Návrat ´68, byl oceněn Novinářskou cenou za rok 2018. Ve své pedagogické činnosti se na Katedře nonverbálního divadla HAMU věnuje současným tendencím nového cirkusu.

Nové díly a speciály, které přinedou řadu diskuzí v původním znění, najdete každou středu na webuwww.inspiracniforum.cz/podcasty, v podcastových aplikacích a na Deníku Referendum.