Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Obrázek epizody Začíná druhá řada Screenshotu. Jaká témata spojují současný a budoucí svět?

Poslechněte si podcast

2. 3. 2021

1 min

Kateřina Smejkalováje politoložka a publicistka, která působí jako vědecká pracovnice německého veřejného think-tanku Friedrich-Ebert-Stiftung. Zabývá se zejména společenskými dopady technologií, prací a její budoucností, komentuje aktuální dění v Německu. V souvislosti s technologiemi ji zajímají nejen otázky proměny práce a změny mocenských vztahů, ale věnuje se také sociálně-psychologickým či politickým důsledkům nejrůznějších technologií od digitálních platforem přes autonomní vozidla až po chytré výrobní linky.

Ondřej Cihlářje dramaturg, režisér a jeden ze zakladatelů Divadla Vosto5, na jehož představeních se podílí jako spoluautor a protagonista. V současné době se kromě účinkování ve Vosto5 a dramaturgií projektů na pomezí divadla a vzdělávání, věnuje moderování diskusních pořadů, řady talkshow a rozhlasových pořadů. Zabývá se také rozhlasovou inscenační tvorbou. Autorský rozhlasový interaktivní seriál Návrat ´68, byl oceněn Novinářskou cenou za rok 2018. Ve své pedagogické činnosti se na Katedře nonverbálního divadla HAMU věnuje současným tendencím nového cirkusu.

Nové díly a speciály, které přinedou řadu diskuzí v původním znění, najdete každou středu na webuwww.inspiracniforum.cz/podcasty, v podcastových aplikacích a na Deníku Referendum.

Popis podcastu

Třetí řada podcastové série Screenshot Inspiračního fóra přichází do turbulentnějšího světa než ty předchozí a potřeba porozumět světu kolem sebe je tak ještě intenzivnější, protože činům předcházejí myšlenky. V šesti dílech nahlédneme do myšlení šesti světových osobností, které se svými slovy a činy na proměně našeho světa podílejí. Letošní sérií provází publicista a antropolog Lukáš Senft, který v každém díle představí práci a teze lidí, kteří přináší nový pohled na pojetí osobní svobody a nerovnosti mezi pohlavími, ekonomická řešení hledající rovnováhu mezi využitím přírodních zdrojů a dobrým životem a mění pohled na svět práce, inteligenci rostlin, náš vztah s digitálními korporacemi nebo naši roli v životě planety. Jednotlivé díly budou patřit osobnosti světové filozofie Judith Butler, geofilozofovi Davidu Abramovi, bioložce Monice Gagliano, ekonomce Carlotě Sanz Ruiz, politologovi Nicku Srnicekovi a profesorce digitální politiky Jeanette Hoffman. Protože často máme dojem, že svět začíná až za našimi hranicemi, do každého dílu zveme i jejich české protějšky, aby nás uvedly do našeho kontextu. Aby bylo jasno, že svět jsme i my. Speciální díly přinesou záznamy diskuzí v původním znění. Najdete nás každou středu na webu www.inspiracniforum.cz/podcasty a podcastových platformách Apple Podcast, Google Podcast a Spotify a na Deníku Referendum. Autorem třetí série Screenshotu je dokumentarista, spisovatel a antropolog Lukáš Senft.