Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Střední Evropa a sprosté slovo feminismus

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Střední Evropa a sprosté slovo feminismus

Obrázek epizody Střední Evropa a sprosté slovo feminismus

Poslechněte si podcast

8. 4. 2020

1 hod 16 min

Hosté:
Karolína Koubová, primátorka města Jihlavy. Vystudovala divadelní manažerství na brněnské JAMU. Připravila producentský záměr pro divadloDIOD. V roce 2011 stála u jeho otevření a věnovala se i jeho dalšímu rozvoji. V komunálních volbách v roce 2014 úspěšně vedla uskupení Fórum Jihlava, stala se městskou radní a od roku 2018 je primátorkou Jihlavy.

Zuzana Kříčková, sociální pracovnice v komunitním centru pro ženy a trans lidi. V patnácti letech začala experimentovat s drogami, aby tak utíkala před rodinnými hádkami. Dvacet let se pohybovala mezi ulicí, léčebnou a rodinou. Svou drogovou závislost proměnila ve workoholismus. Nyní mimo jiné pracuje proSananim, kde pomáhá lidem v pasti drogových závislostí, spolupracuje na projektuŽivá knihovnaa je členkou akční skupinyASLIDOřešící obtížnou situaci lidí bez domova.

Kateřina Šimáčková, soudkyněÚstavního soudu České republiky. Patnáct let advokátkou, poté čtyři roky soudkyní Nejvyššího správního soudu a už více než šest let působí na své současné pozici. Svou činnost na katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity zaměřuje na problematiku základních práv a svobod. V poslední době se vedle své soudcovské a pedagogické práce věnuje i vztahům práva a genderu.

Magda Vašáryová, slovenská diplomatka, bývalá politička a bývalá herečka. Po sametové revoluci byla velvyslankyní v Rakousku a v Polsku. Založila a vede nevládní organizaci Via Cultura a think-tankInštitút pre kultúrnu politiku(IKP), jenž se zabývá kulturní politikou a kritickým myšlením v kulturní oblasti. Je předsedkyníŽiveny – spolku slovenských žien.

Moderátorka:
Kateřina Smejkalová, výzkumná pracovnice pro pražské zastoupeníFriedrich Ebert Stiftung. Věnuje se tématu práce, společenským dopadům technologií, genderovým otázkám a komentuje aktuální dění v Německu. Vedle publicistiky působí také jako externí poradkyně ministryně práce a sociálních věcí pro otázky digitalizace práce.