Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Obrázek epizody Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Poslechněte si podcast

1. 7. 2020

29 min

Host: Srećko Horvat je chorvatský filozof a politický aktivista. Je autorem více než desítky knih, jež byly přeloženy do více než patnácti jazyků. Mezi jeho nejnovější tvorbu patří Poetry from the Future (Poezie z budoucnosti), Radicality of Love (Radikalita lásky) a What Does Europe Want? (Co Evropa chce?). Jeho články vycházejí ve světových médiích, například v New York Times, na Guardianu či Al-Džazíra. Spoluzakládal hnutí DiEM25, celoevropské mezinárodní hnutí demokratů.

Popis podcastu

V podcastové sérii Inspiračního fóra ji.hlavského festivalu vás politoložka a autorka podcastu Kateřina Smejkalová spolu s divadelníkem a režisérem Ondřejem Cihlářem provedou myšlenkami a obory sedmi výjimečných hostů. Poslechněte si, jak se Afrika adaptuje na klimatickou změnu, jak by se v budoucnosti mohl proměnit náš jídelníček nebo jak nastavit hranice algoritmů, které skrze digitální svět denně ovlivňují naše rozhodnutí. Nabídneme vám také příběhy ze současného Polska nebo svědectví o boji proti násilí, které je pácháno na ženách.