Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Obrázek epizody Srećko Horvat: Žádný antropocén, žádné blbé avokádo

Poslechněte si podcast

1. 7. 2020

29 min

Host:Srećko Horvatje chorvatský filozof a politický aktivista. Je autorem více než desítky knih, jež byly přeloženy do více než patnácti jazyků. Mezi jeho nejnovější tvorbu patříPoetry from the Future(Poezie z budoucnosti),Radicality of Love(Radikalita lásky) aWhat Does Europe Want?(Co Evropa chce?). Jeho články vycházejí ve světových médiích, například v New York Times, na Guardianu či Al-Džazíra. Spoluzakládal hnutíDiEM25, celoevropské mezinárodní hnutí demokratů.

Popis podcastu

Třetí řada podcastové série Screenshot Inspiračního fóra přichází do turbulentnějšího světa než ty předchozí a potřeba porozumět světu kolem sebe je tak ještě intenzivnější, protože činům předcházejí myšlenky. V šesti dílech nahlédneme do myšlení šesti světových osobností, které se svými slovy a činy na proměně našeho světa podílejí. Letošní sérií provází publicista a antropolog Lukáš Senft, který v každém díle představí práci a teze lidí, kteří přináší nový pohled na pojetí osobní svobody a nerovnosti mezi pohlavími, ekonomická řešení hledající rovnováhu mezi využitím přírodních zdrojů a dobrým životem a mění pohled na svět práce, inteligenci rostlin, náš vztah s digitálními korporacemi nebo naši roli v životě planety. Jednotlivé díly budou patřit osobnosti světové filozofie Judith Butler, geofilozofovi Davidu Abramovi, bioložce Monice Gagliano, ekonomce Carlotě Sanz Ruiz, politologovi Nicku Srnicekovi a profesorce digitální politiky Jeanette Hoffman. Protože často máme dojem, že svět začíná až za našimi hranicemi, do každého dílu zveme i jejich české protějšky, aby nás uvedly do našeho kontextu. Aby bylo jasno, že svět jsme i my. Speciální díly přinesou záznamy diskuzí v původním znění. Najdete nás každou středu na webu www.inspiracniforum.cz/podcasty a podcastových platformách Apple Podcast, Google Podcast a Spotify a na Deníku Referendum. Autorem třetí série Screenshotu je dokumentarista, spisovatel a antropolog Lukáš Senft.