Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Philipp Staab: Kapitalismus v době digitální

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Philipp Staab: Kapitalismus v době digitální

Obrázek epizody Philipp Staab: Kapitalismus v době digitální

Poslechněte si podcast

11. 3. 2021

32 min

Host: Philipp Staab je profesor sociologie budoucnosti práce na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Působí také v mezioborovém projektu Einstein Center Digital Future (ECDF). Jako sociolog se zabývá otázkami technologické změny, práce, politické ekonomie a sociální nerovnosti. V roce 2019 mu vyšla kniha Digitální kapitalismus, kterou přispěl k porozumění digitalizace.

Popis podcastu

V podcastové sérii Inspiračního fóra ji.hlavského festivalu vás politoložka a autorka podcastu Kateřina Smejkalová spolu s divadelníkem a režisérem Ondřejem Cihlářem provedou myšlenkami a obory sedmi výjimečných hostů. Poslechněte si, jak se Afrika adaptuje na klimatickou změnu, jak by se v budoucnosti mohl proměnit náš jídelníček nebo jak nastavit hranice algoritmů, které skrze digitální svět denně ovlivňují naše rozhodnutí. Nabídneme vám také příběhy ze současného Polska nebo svědectví o boji proti násilí, které je pácháno na ženách.