Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak skutečně jednat?

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Jak skutečně jednat?

Obrázek epizody Jak skutečně jednat?

Poslechněte si podcast

19. 2. 2020

1 hod 46 min

Hosté:
Bill McKibben, americký odborník na životní prostředí. Jeho kniha Konec přírody z roku 1989 je považována za první populárně naučnou publikaci o klimatické změně a byla přeložena do dvaceti čtyř jazyků. Založil350.org, globální grassrootové hnutí zabývající se environmentálními problémy a kampaněmi.

Anna Kárníková, ředitelkaHnutí DUHA. Do neziskového sektoru přišla po působení na Úřadu vlády a v německé nadaci Friedrich-Ebert-Stiftung. Vystudovala evropská studia na Fakultě sociálních věd UK a politiku životního prostředí na London School of Economics.

Juraj Zamkovský, zakladatel občanského sdruženíPriatelia zeme – Centrum pre podporu mistného aktivismu (CEPA). Zaměřuje se na programy podporující občanské aktivity a pomáhá komunitám ohroženým komerčními zájmy a popularizuje téma udržitelného rozvoje. V současnosti vede program usilující o energetickou soběstačnost regionu Poľana.

Moderátor:
Jakub Patočka, šéfredaktor internetovéhoDeníku Referendum. V roce 1989 byl jedním ze zakladatelů Hnutí Duha a deset let byl předsedou této organizace.