Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Fawzia Koofi: V pokoji s nepřítelem

Screenshot Inspiračního fóra

Inspirační fórum

Společnost

Fawzia Koofi: V pokoji s nepřítelem

Obrázek epizody Fawzia Koofi: V pokoji s nepřítelem

Poslechněte si podcast

25. 3. 2020

39 min

Host: Fawzia Koofi je afghánská politička, spisovatelka a bojovnice za práva žen a dětí a za demokracii. Politice se věnuje od roku 2001, kdy vedla kampaň „Zpátky do školy“, prostřednictvím níž prosazovala právo žen na vzdělání. V roce 2002 pracovala pro UNICEF v oblasti ochrany dětí a počínaje rokem 2005 je poslankyní a místopředsedkyní poslanecké sněmovny. Předsedá parlamentní komisi pro ženské otázky.

Bonusy k podcastu:

  • Reportáž magazínu Time upozorňuje na  fyzické a psychické násilí, se kterým se potýkají ženy v Afghánistánu.
  • Nedávná epizoda zpravodajského podcastu the Daily se věnovala mírové dohodě mezi USA a Tálibánem, jejím úskalím a možnému dopadu na další vývoj bezpečnostní situace v zemi.


Tato epizoda vznikla v rámci projektu MIND, který je financovaný Evropskou Unií. #whatishome

Popis podcastu

V podcastové sérii Inspiračního fóra ji.hlavského festivalu vás politoložka a autorka podcastu Kateřina Smejkalová spolu s divadelníkem a režisérem Ondřejem Cihlářem provedou myšlenkami a obory sedmi výjimečných hostů. Poslechněte si, jak se Afrika adaptuje na klimatickou změnu, jak by se v budoucnosti mohl proměnit náš jídelníček nebo jak nastavit hranice algoritmů, které skrze digitální svět denně ovlivňují naše rozhodnutí. Nabídneme vám také příběhy ze současného Polska nebo svědectví o boji proti násilí, které je pácháno na ženách.