Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Science Café

Otevíráme, o.s.

Věda a technika

Výzkum Marsu. 11. 11. 2008

Obrázek epizody Výzkum Marsu. 11. 11. 2008

Poslechněte si podcast

24. 1. 2012

1 hod 54 min

Záznam prvního Science Café, které proběhlo 11. 11. 2008 a věnovalo se výzkumu Marsu. V úterý 11. listopadu 2008 probělo v Praze historicky první Science Café v České republice – tématem byl výzkum Marsu. Zaplněný salónek Kavárny 3+1 naslouchal zajímavému vyprávění našich odborných hostů, kterými byli Jiří Dušek (ředitel Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně) a Jakub Rozehnal (ředitel Štefánikovy hvězdárny v Praze). Jiří Dušek seznámil návštěvníky Science Café se zvláštnosti planety, Jakub Rozehnal přiblížil fungování sond, které Mars prozkoumávaly. V následné příjemné debatě se dostalo i na otázky lidské posádky na Marsu či na původ slova Marťan. Dvouhodinové setkání natáčel Český rozhlas Leonardo, který bude zkrácený záznam večera také vysílat. Děkujeme za podporu všem, kteří realizaci prvního Science Café umožnili – hostům, partnerům a samotným návštěvníkům. Těšíme se naviděnoumv prosinci – sledujte naše stránky pro aktuální informace.

Popis podcastu

Science Café je cyklus neformálních diskusních večerů mezi vědci a zájemci o vědu z řad široké veřejnosti. Večery jsou zasvěcené společnému hledání otázek a odpovědí na předem domluvené téma a dávají návštěvníkům možnost se v neformálním prostředí kaváren