Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Život k nezaplacení: Zaměstnancům na daních bereme hodně peněz, to motivuje k šedé ekonomice, varuje sociolog

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Život k nezaplacení: Zaměstnancům na daních bereme hodně peněz, to motivuje k šedé ekonomice, varuje sociolog

Obrázek epizody Život k nezaplacení: Zaměstnancům na daních bereme hodně peněz, to motivuje k šedé ekonomice, varuje sociolog

Poslechněte si podcast

3. 4. 2024

19 min

Český daňově-odvodový systém silně spoléhá na zdanění zaměstnanecké práce, tvrdí analýza společnost PAQ Research. Podle sociologa Daniela Prokopa asi 55 procent daňového mixu je v Česku danění práce, naopak minimum jde ze zdanění majetku. „V rámci práce hodně daníme zaměstnaneckou. Vedle toho máme výrazně méně daněné dohody o provedení práce a část kancelářských OSVČ,“ říká Prokop s tím, že zaměstnancům bereme hodně peněz, což motivuje k šedé ekonomice a tzv. švarcsystému.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .