Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Souvislosti Plus: Anglicky se naučí jinde. Ať školy učí jako první jazyk něco složitějšího, navrhuje germanista

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Souvislosti Plus: Anglicky se naučí jinde. Ať školy učí jako první jazyk něco složitějšího, navrhuje germanista

Obrázek epizody Souvislosti Plus: Anglicky se naučí jinde. Ať školy učí jako první jazyk něco složitějšího, navrhuje germanista

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

53 min

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) navrhuje zrušit povinnost učit se druhý cizí jazyk. „Jako ministerstvo souhlasíme, že další cizí jazyk je velice důležitý a rozhodně chceme zajistit, aby všichni žáci, kteří budou chtít, ho mohli navštěvovat. Ale ne všichni žáci mají vlohy a dosahují v mateřském a prvním cizím jazyce takových výsledků, aby si to jen neodseděli,“ vysvětluje Martina Tóthová z odboru základního vzdělávání ministerstva. S tím ale část expertů nesouhlasí.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .