Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Mozaika: Kultovní kniha amerického prozaika Dona DeLilla Bílý šum vychází v novém překladu Aleny Dvořákové

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Mozaika: Kultovní kniha amerického prozaika Dona DeLilla Bílý šum vychází v novém překladu Aleny Dvořákové

Obrázek epizody Mozaika: Kultovní kniha amerického prozaika Dona DeLilla Bílý šum vychází v novém překladu Aleny Dvořákové

Poslechněte si podcast

20. 11. 2023

8 min

Bílý šum – kniha považovaná za vrcholné dílo žijícího amerického klasika Dona DeLilla vyšla znovu česky. Poprvé byla vydána roku 1999, ale ne všichni vnímají tento překlad jako ideální. Proto ji teď pro nakladatelství Argo do češtiny nově převedla Alena Dvořáková, která se dřív chopila jeho kratší prózy Ticho. Na oba překlady a specifika tohoto autora se ptala redaktorka Šárka Jančíková právě překladatelky Aleny Dvořákové.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.