
Jak to vidí...: Vladimíra Dvořáková: Stát nehospodaří účelně. Jednodušší než náprava je ale osočit NKÚ z neznalosti

Národní kontrolní úřad zveřejnil výroční zprávu za loňský rok. Prověřil majetek a peníze státu v objemu osmdesáti tří miliard korun. Podal šest trestních oznámení kvůli podezření z podvodu, dotačního podvodu a porušení při správě cizího majetku. Co si ze zjištění kontrolorů odnést? Jak efektivně vynaložil stát veřejné peníze? Politoložka Vladimíra Dvořáková ještě zhodnotí fungování české akademické sféry, financování výzkumu i odchod špičkového vědce na umělou inteligenci.Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Popis podcastu
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .