Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Host Lucie Výborné: Lovci mamutů jámy nekopali. Zvířata bych zapíchl zezadu, líčí autor knihy Ztracen v zemi mamutů

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Host Lucie Výborné: Lovci mamutů jámy nekopali. Zvířata bych zapíchl zezadu, líčí autor knihy Ztracen v zemi mamutů

Obrázek epizody Host Lucie Výborné: Lovci mamutů jámy nekopali. Zvířata bych zapíchl zezadu, líčí autor knihy Ztracen v zemi mamutů

Poslechněte si podcast

24. 11. 2022

27 min

Lesní inženýr a fotograf Pavel Radosta se rozhodl napsat nový příběh Lovců mamutů. Kniha Eduarda Štorcha je už podle něj zastaralá. Čím ho inspirovaly KODovky? „Vadí mi, že se dnes v dětské literatuře a filmech jenom mávne kouzelnou hůlkou, a všechno je vyřešeno. Nemáme schopnost v přírodě přežít,“ tvrdí. Jak při psaní knihy využil znalosti lesního inženýra a bývalého myslivce? A proč Štorchův popis lidí nesedí? Poslechněte si rozhovor.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.