Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Bruselské chlebíčky: Evropa připravila regulaci umělé inteligence. „Velký bratr v EU nebude,“ tvrdí expertky

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Bruselské chlebíčky: Evropa připravila regulaci umělé inteligence. „Velký bratr v EU nebude,“ tvrdí expertky

Obrázek epizody Bruselské chlebíčky: Evropa připravila regulaci umělé inteligence. „Velký bratr v EU nebude,“ tvrdí expertky

Poslechněte si podcast

12. 2. 2024

46 min

Evropská unie bude mít jako první na světě komplexní pravidla pro používání umělé inteligence. Přímo u dojednávání Aktu o AI byly diplomatky Veronika Chvála Vinklárková ze Stálého zastoupení Česka při EU a Veronika Kadlecová, která v minulosti působila rovněž na Stálém zastoupení. Shodují se, že jasná pravidla dají technologickým firmám předvídatelnost a lidem pocit bezpečí při využívání AI. Regulace tak podle nich může ve finále inovacím prospět.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .