Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Blízká setkání: Režisér Petr Mančal: Hrdina Pražského povstání Zdeněk Mančal pro mě byl něco jako Old Shatterhand

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Blízká setkání: Režisér Petr Mančal: Hrdina Pražského povstání Zdeněk Mančal pro mě byl něco jako Old Shatterhand

Obrázek epizody Blízká setkání: Režisér Petr Mančal: Hrdina Pražského povstání Zdeněk Mančal pro mě byl něco jako Old Shatterhand

Poslechněte si podcast

5. 5. 2022

26 min

Rozhlasový hlasatel Zdeněk Mančal zahájil 5. května 1945 Pražské povstání. „Jsme jeden vrh. To znamená, že jsme z rodu Mančalů, kteří byli od 16. století mlynářskou rodinou a původně přišli snad z Francie či Španělska,“ vysvětluje rozhlasový a divadelní režisér Petr Mančal svůj příbuzenský vztah. Proč je pro něj samotného důležitá svoboda? Jsou rozhlas a divadlo blízké obory? V čem? Co pro něj znamená rozhlasová práce? Poslechněte si v audiu.

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .