Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Český rozhlas - Rozhovory

Český rozhlas

Společnost

Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Obrázek epizody Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Poslechněte si podcast

10. 6. 2024

22 min

Saša Michailidis se ptá kurátorky Sbírky grafiky a kresby NGP Blanky Kubíkové a kurátorky sbírky staré grafiky Muzea umění Olomouc Heleny Zápalkové. Valdštejnskou jízdárnu v Praze zaplnily grafiky, kresby, malby i šperky. Koná se tam výstava nazvaná Od Michelangela po Callota. Umění grafiky manýrismu, kterou připravila pražská Národní galerie ve spolupráci s pařížským Muzeem Louvre. Proč byli grafici tak důležití i pro malíře? Jaké grafické techniky se používaly?

Všechno z tématu Rozhovory můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .