Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Téma Dana Tržila: Makeři

Rozhovory z Česka

Red Bull

Kultura

Téma Dana Tržila: Makeři

Obrázek epizody Téma Dana Tržila: Makeři

Poslechněte si podcast

29. 8. 2018

28 min

O epizodě podcastu

V dalším díle podcastu Téma Dana Tržila si můžete poslechnout o komunitě makerů v ČR na pozadí festivalu Maker Faire Prague.

Dan Tržil ti jako moderátor představí co to je makers komunita. Dozvíš se , proč kutilství, bastlířství a jiné formy tvořivosti jsou opět v kurzu, jak rozvíjet zvědavost u dětí a proč existuje akce jako Maker Faire.

Hosté podcastu:

Ondřej Kašpárek- koordinátor akce Maker Faire Prague 2018

  • Poví nám více o hnutí makerů v ČR a jak je to rozmanitá komunita nejen co se týče zájmů tak i věkového rozpětí.

Krtek- zástupce laborky.cz a gymnázia ve Slaném

  • Poví nám o mimoškolních aktivitách a rozvoji zvědavosti u dětí. Sdílí i jak uplatňují heslo “škola hrou” a zároveň učí děti základy fyziky, chemie a dalších předmětů.

Josef Průša- zakladatel Prusa Research, největšího prodejce 3D tiskáren na světě

  • Poví nám proč se rozhodl uspořádat Maker Faire v Praze, jak se liší od podobných světových akcí a proč podporuje maker komunitu.
V dalším díle podcastu Téma Dana Tržila si můžete poslechnout o komunitě makerů v ČR na pozadí festivalu Maker Faire Prague. Dan Tržil ti jako moderátor představí co to je makers komunita. Dozvíš se , proč kutilství, bastlířství a jiné formy tvořivosti jsou opět v kurzu, jak rozvíjet zvědavost u dětí a proč existuje akce jako Maker Faire.   Hosté podcastu: Ondřej Kašpárek - koordinátor akce Maker Faire Prague 2018 Poví nám více o hnutí makerů v ČR a jak je to rozmanitá komunita nejen co se týče zájmů tak i věkového rozpětí. Krtek - zástupce laborky.cz a gymnázia ve Slaném Poví nám o mimoškolních aktivitách a rozvoji zvědavosti u dětí. Sdílí i jak uplatňují heslo “škola hrou” a zároveň učí děti základy fyziky, chemie a dalších předmětů. Josef Průša - zakladatel Prusa Research, největšího prodejce 3D tiskáren na světě Poví nám proč se rozhodl uspořádat Maker Faire v Praze, jak se liší od podobných světových akcí a proč podporuje maker komunitu.