Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody 39 - O obrazovkách a jejich vlivu na rodiče, děti a rodinný život - Michaela Slussareff - Host Rodičovské posilovny

Rodičovská posilovna

Jan Vávra, Ivana Štefková - www.rodicovskaposilovn

Osobní rozvoj

39 - O obrazovkách a jejich vlivu na rodiče, děti a rodinný život - Michaela Slussareff - Host Rodičovské posilovny

Obrázek epizody 39 - O obrazovkách a jejich vlivu na rodiče, děti a rodinný život - Michaela Slussareff - Host Rodičovské posilovny

Poslechněte si podcast

13. 1. 2022

34 min

Do dnešního dílu podcastu Rodičovské posilovny jsme si pozvali doktorku informačních věd Michaelu Slussareff. Michaela se věnuje výzkumu vlivu digitálních technologií na vývoj a zdraví dětí, a to i v rámci mezinárodních vědeckých skupin. O tématu přednáší na Univerzitě Karlově, Ústavu informačních studií a knihovnictví, oboru Studia nových médií a na University of New York in Prague. Spoluzaložila neziskovou organizaci Slow Tech Institute (slowtechinstitute.org) a také iniciativu Digitální zdraví dětí (digitalnizdravideti.cz), která je určena rodičům, pedagogům, ale i pediatrům.  Popularizuje aktuální vědecké výzkumy o negativním i pozitivním vlivu digitálních technologií na děti, přednáší na seminářích a konferencích.

V dnešním díle, který má něco málo přes půl hodinky, probereme vliv obrazovek na děti i dospělé, a budeme si povídat i o tom, jak nám mobily a obrazovky mění rodičovství a rodinný život. Pojďme ale začít u naší klasické otázky – co pro vás znamená slovo odolnost. Pokud máte rádi náš podcast, můžete ho podpořit členstvím na www.pickey.cz, kde můžete získat třeba bonusové epizody.

Popis podcastu

S psycholožkou Ivanou Štefkovou, psychoterapeutem Janem Vávrou a jejich hosty o rodičovství, pozitivní psychologii, inspiraci terapeutickými poznatky a odolnosti.