Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ústřice a Senegal, to jde k sobě

Reportáže zahraničních zpravodajů

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Cestování

Ústřice a Senegal, to jde k sobě

Obrázek epizody Ústřice a Senegal, to jde k sobě

Poslechněte si podcast

24. 4. 2022

24 min

O epizodě podcastu

Cestě jedné ústřice na talíř předcházejí roky jejího života a roky práce lidí na farmě. Ruská invaze na Ukrajině přináší kromě očekávaných tragédií i příběhy nečekané - jeden vypráví majitel logistické firmy z Kyjeva, který sledoval stahování ruských vojáků pomocí ukradených sluchátek. Po dvou letech covidových omezení byly letošní Velikonoce pro Kopty znovu plné radosti. Sváteční mše zazněly skoro tisícovkou egyptských kostelů. Možná si vzpomenete na naše vysílání o havárii bombardéru Karla Kodeše - jednoho z letců, kteří za druhé světové války sloužili u britské RAF. Povíme si, s jakými výsledky po něm pátrali jeho vzdálení příbuzní. Thajsko se nevzdává plánu spojit Tichý a Indický oceán námořním průplavem, zatím ale chybí jedna podstatná věc - investor.
Cestě jedné ústřice na talíř předcházejí roky jejího života a roky práce lidí na farmě. Ruská invaze na Ukrajině přináší kromě očekávaných tragédií i příběhy nečekané – jeden vypráví majitel logistické firmy z Kyjeva, který sledoval stahování ruských vojáků pomocí ukradených sluchátek.

Všechny díly podcastu Reportáže zahraničních zpravodajů můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.