Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Rok zázraku

Reflexe: Historie / Filozofie!

Český rozhlas

Historie

Rok zázraku

Obrázek epizody Rok zázraku

Poslechněte si podcast

1. 1. 2019

52 min

O epizodě podcastu

Roku 1989 se říká annus mirabilis, rok zázraku. Není divu. Martin Groman s Petrem Pithartem připomenou události staré právě 30 let, které si v začínajícím roce budeme hojně připomínat. Palachův týden, svíčková demontrace v Bratislavě, demonstrace na Škroupově náměstí, ekologické hnutí, blahoslavení Anežky České, Gorbačov, události v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, pád Berlínské zdi a samozřejmě 17. listopad 1989 v Praze a následující sametová revoluce v Československu.
Roku 1989 se říká annus mirabilis, rok zázraku. Martin Groman s Petrem Pithartem připomenou události staré 30 let, které si v začínajícím roce budeme hojně připomínat.

Všechny díly podcastu Reflexe: Historie / Filozofie! můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .