Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Reflexe Kalouska a Stoniše 75: Chci prezidentku s vizí, jak modernizovat zemi - podcast

Reflexe Kalouska a Stoniše 75: Chci prezidentku s vizí, jak modernizovat zemi - podcast

Obrázek epizody Reflexe Kalouska a Stoniše 75: Chci prezidentku s vizí, jak modernizovat zemi - podcast

Poslechněte si podcast

12. 1. 2023

15 min

První kolo prezidentských voleb bylo hlavním tématem dnešního pořadu Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše. Někdejší předseda TOP 09 a ministr financí Kalousek v něm otevřeně podpořil profesorku Danuši Nerudovou. „Přál bych si prezidentku, která má vizi, jak modernizovat tuto zemi, a energie, jak toho dosáhnout, z paní profesorky jde. Bez ohledu na to, že s některými jejími názory nesouhlasím,“ říká Kalousek. Marek Stoniš oponoval, že Danuše Nerudová dostala už šanci vést brněnskou Mendelovu univerzitu a neskončilo to nijak slavně. „Nevím, proč by to na Hradě mělo být jinak, Danuše Nerudová mě nijak nepřesvědčila,“ říká a přiznává, že pro něj jako pravicového konzervativního voliče je pro něj letošní nabídka kandidátů úplně zoufalá. „Čím více o kandidátech vím, tím méně se mi chce jít volit,“ vysvětluje.

Popis podcastu

Reflex podcast natáčí redaktoři a reportéři časopisu Reflex se zajímavými hosty ze světa kultury i vědy. Rozhovory s osobnostmi, které jsou zajímavé nejen svou profesí, ale i tím, jak působí na společnost. Reflex podcast moderuje Martin Bartkovský, Kateřina Kadlecová a Veronika Bednářová.