Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Reflex podcast

Martin Bartkovský

Společnost

Český samuraj hodnotí Trek to Yomi: Autentická stará japonština, vesnice i příroda sedí přesně, boj je filmový - podcast

Obrázek epizody Český samuraj hodnotí Trek to Yomi: Autentická stará japonština, vesnice i příroda sedí přesně, boj je filmový - podcast

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

52 min

V den, kdy se v Japonsku slaví svátek Tango no Sekku, při jehož příležitosti oprašují rodiny samurajské zbroje, tedy 5. května, vyšla nová samurajská videohra Trek to Yomi. Ta se odehrává na počátku 17. století v období Edo a vypráví příběh pomsty jednoho samuraje, který se vydává do světa mrtvých a zpět, aby naplnil svůj osud. Za projektem stojí vydavatel Devolver Digital, pro který hru vytvořilo studio Flying Wild Hog. Vývojáři se netají, že je velmi inspirovali Kurosawovy filmy pověstné svou autentičností. Hru jsme proto nechali ohodnotit i „českým samurajem“Jakubem Zemanem.

Popis podcastu

Reflex podcast natáčí redaktoři a reportéři časopisu Reflex se zajímavými hosty ze světa kultury i vědy. Rozhovory s osobnostmi, které jsou zajímavé nejen svou profesí, ale i tím, jak působí na společnost. Reflex podcast moderuje Martin Bartkovský, Kateřina Kadlecová a Veronika Bednářová.